Partner DUŠE = Duchovní partner

 

 Duchovní vztahy už nevznikají z velké zamilovanosti, ale ze sounáležitosti. Tyto vztahy vznikají nevinným přátelstvím, porozuměním a postupně sílí. Jsou opakem vztahů ze zamilovanosti, které slábly. Oba partneři vzájemně pracují na harmonii vztahu a postupně se stále více zharmonizovávají. To, co z nich vychází, není zamilovanost, že jeden vidí jen toho druhého, ale je to láska, která je neomezená, jak pro toho druhého, tak i pro ostatní. V duchovním vztahu žena dává muži přízeň a muž ji za to oceňuje slovy. Duchovní partner je nám přidělen.  Je to naše druhá polovina, naše představy naše touhy, naše snění. Vše v jednom. I tento duchovní partner nás učí. Musíme spolu projít i krize z minulých životů. Vzájemně si léčíme rány, které jsme si způsobili. S duchovním partnerem se musíme dostat do rovnováhy, do středu ve všech třech rovinách života. V rovině materiální, duchovní a nakonec sexuální.

 

Duchovní partneři si uvědomují hloubku svého vztahu a stačí jim objetí, přitulení. Už tam není podmínkou sex, ten může být i nemusí, a ani jeden to od druhého neočekává, a ani jeden se necítí proviněný, že s tím druhým nespí. Tato svoboda dává prostor pro tvoření, a proto si duchovní partneři spíše tvoří svůj vztah hezkými věcmi a společnými zájmy, ze kterých roste jejich společná radost. Sex z nás vždy tahá jen emoce, ze kterých roste utrpení. A proto v duchovních vztazích již sex není, je tam jen láska k sobě a k druhým. Proto se jeden o druhého nebojí. Ví, že bez něj přežije. Nebojí se totiž už o zážitek sexu, o to, že se ten druhý o mě postará, že je mi oporou atd. Všechny závislosti jsou pryč, všechno naplnění mám v sobě, a tak se nemám čeho bát. Umím se o sebe postarat, umím být sám sobě oporou a všechno si nesu v sobě. V této době již souzním s celým Vesmírem a cítím jeho přítomnost ve všem.

 

- Jak najít spřízněnou duši

¨

Jak najít svou spřízněnou duši ?

Chcete-li najít svou spřízněnou duši, musíte lásku postavit nad všechno ostatní, to znamená především se zbavit starých křivd a záští. Zkuste si to napsat nebo si o tom rovnou promluvit s každým, na koho jste měli vztek. A řekněte jim, že se už na ně nezlobíte." Když chcete najít spřízněnou duši na celý život, musíte především v hloubi duše věřit, že jste báječná osoba, která si zaslouží stejně báječný protějšek. Musíte se zbavit negativních předsudků o mužích a ženách, o vztazích i o sobě. Místo toho musíte uvěřit tomu, že po světě běhají aspoň nějací báječní chlapi, ženy . . . a že máte na to, přitáhnout si toho pravého. Předpokladem k nalezení spřízněné duše je pozitivní myšlení. Jedině tak se vám splní vaše přání. Někdy nemůžeme najít spřízněnou duši jen kvůli tomu, že si hned na začátku neřekneme přesně, co od vztahu očekáváme. Je tedy nutné si jasně zformulovat, co od vztahu očekáváte. Napište si vše klidně na papír a čas od času si své představy přečtěte. Mějte zdravé představy a nenechávejte se ovlivňovat nefunkčními vztahy kolem vás. Držte se svého přání najít partnera/ku za každou cenu, ale nebuďte netrpěliví a netlačte na pilu. Svá přání musíte udržovat uvolnění, nezlobte se, že se „pořád nic neděje“, stačí si jasně uvědomit, co chcete, a nenechat se zviklat. Věřte Vesmíru, on to za vás vyřeší sám . . .