Spřízněné DUŠE

 

Každý z nás touží po tom - potkat v tomto životě, na tomto světě, nějakou svojí spřízněnou duši. Někoho, s kým si bude od prvního okamžiku něčím velmi blízký. Najít spřízněnou duši není jen tak, ale když už ji najdete, není těžké to poznat. Spřízněné duše se vě většině případech poznají ihned, již při prvním setkání. Bývá to většinou někdo, kdo je nám na první pohled sympatický. U takových duší máme již od samého počátku pocit, že se známe celý život, ačkoli jsme se s nimi seznámili teprve nedávno. Naše duchovní a citové pouto se intenzivně prohlubuje už v počátcích vztahu. 


Jsou to obvykle osoby, se kterými jsme sdíleli své minulé životy, které známe velmi dobře z našich minulých životů, proto samozřejmě také ihned (navzájem) poznáme svou spřízněnou energii. Jsou to duše, se kterými sdílíme společnou cestu i poslání, a našim společným osudem je navázat dlouhodobé přátelství, nebo se stát životními partnery.

Není však pravidlem, že vztahy se spřízněnými dušemi bývají celoživotní. Některé přicházejí jen na okamžik do našeho života, obvykle proto, aby nám ukázaly, že jsme skvělé bytosti, že nejsme sami a tam venku jsou další lidé, nám podobní, kteří nás chápou. Pak se mohou naše cesty rozejít, anebo můžeme zůstat přáteli až do konce života, ale klid, pochopení a pocit, že se dlouho známe, provází celý takovýto vztah.
 

Naší spřízněnou duší může být člověk, který na tento svět přišel s námi a prochází podobnými životními lekcemi a zkušenostmi - jako my sami. Stejně tak to může být člověk, který nám vstoupil do života proto, aby nás učil, obohacoval nás, sdílel naší bolest, starosti, radosti, pomáhal nám v těžkých chvílích a vedl nás ke zdokonalování sebe sama tak, abychom dokázali vědomě svůj život měnit k lepšímu. Je to většinou někdo, kdo nám přišel pomoci v našem duchovním růstu. 

 

Těch spřízněných duší můžeme za svůj život potkat a mít několik. Někdo jich potká v průběhu svého života více, někdo pozná jen jednu. Naší spřízněnou duší může být kdokoliv, od kamaráda, blízkého přítele, milence, někoho z rodiny, přes kolegu z práce, životní lásku, až po náhodného kolemjdoucího, který nám podá v pravou chvíli pomocnou ruku, např. ve chvílích vašeho smutku, beznaděje či ohrožení. Své spřízněné duše můžeme potkat kdykoliv a kdekoliv. Cestou z práce, při zábavě, na internetu, seznamce, při nakupování, kulturních akcích, či řešení různých nepříjemností. Spojení se spřízněnou duší vytváří pevný vztah, duchovní a emoční svazek. Přerušení takového spojení s sebou nese obrovskou bolest a utrpení.

 

 

 

A JAK SE POZNÁ NAŠE SPŘÍZNĚNÉ DUŠE ?

 

 

Spřízněné duše » jsou to duše, se kterými nás spojuje hluboký pocit vnitřního souznění a porozumění. Zatímco ostatní lidé vám nerozumí, spřízněná duše ano. A pokud ne, má alespoň pochopení pro vaši odlišnost. Spřízněné duše jsou tedy duše, které jsou s námi nějak spřízněny, a to ne v rovině fyzické, ale té duchovní . . .

 

V blízkosti takového člověka se budete cítit bezpečně, příjemně, uvolněně, a bez ohledu na to, co spolu zrovna děláte, vládne mezi vámi pohoda, a to i ve chvílích ticha a mlčení, kdy se vedle sebe zcela obejdete i beze slov. Nepotřebujete totiž tiché okamžiky vyplňovat hovory o ničem, protože i když mlčíte, je vám spolu krásně. Spřízněné duše slova nepotřebují. Vedle takové duše budete mít pocit, že můžete být sami sebou, že si nemusíte na nic hrát, nic předstírat, protože to jsou lidé, kteří cítí a vnímají věci stejně jako my, uvažují podobně jako my, sdílejí stejné hodnoty jako my, mají stejný vkus, shodné zájmy, směřují stejným směrem jako my - zkrátka jsme s nimi naladěni na stejnou vlnu. Spřízněnou duší je ten, kdo podstatně ovlivní náš život, vedle koho se nejvíce naučíme, kdo nás nejvíce posune dopředu.
 

Spřízněná duše chápe naši podstatu, myšlenky, touhy, a to i přesto, že je nevyslovíme nahlas. Už dopředu ví, co řekneme nebo co uděláme (intuitivně vycítíte myšlenky a přání jeden druhého), vycítí, co v danou chvíli potřebujete a umí vám to dát, ve správnou chvíli nám řekne něco, co zrovna v tu chvíli potřebujeme slyšet. A v neposlední řadě, si můžeme se svojí spřízněnou duší naprosto důvěřovat, nezradíme se nikdy navzájem a pokud by mezi námi přece jenom náhodou vzniklo nějaké nedorozumění, určitě nebude mít dlouhého trvání!