Karmický vztah

 Náhody neexistují, a proto ani žádné setkání není náhodné. Konkrétní lidé jsou k nám přitahováni v daný čas a na daném místě, v čase, kdy se máme od druhého něco naučit. Lidé, které potkáváme jsou naším zrcadlem, odráží naše vlastní chyby a nedostatky, pomáhají nám najít to, co bychom měli vědomě zlepšit. Pokud se setkáme s dušemi, se kterými jsme z minulosti nějak provázáni a spojeni, pak často můžeme pociťovat silné emoce, lásku, strach, radost, averzi nebo intenzivní sexuální přitažlivost. Důvodem tohoto setkání je napravení starých chyb, dluhů nebo křivd mezi vámi. Tito lidé k nám jsou přitahováni vždy v ten správný čas a v době, kdy se zrovna potřebujeme od toho druhého něco naučit. Žádný vztah totiž nevzniká bez důležité příčiny. 

Karmický vztah se rodí z konfliktu, a v konfliktu také končí. Když na vztah působí silná karmická zátěžpociťujeme nedostatek kontroly nad okolnostmi a událostmi, a rovněž i nedostatek kontroly nad svými reakcemi na tyto zážitky. Možná to znáte, někoho potkáte, zamilujete se, a přesto jsou vám do cesty kladeny překážky a toho člověka, ať děláte co děláte, prostě nemůžete mít. Člověk může měsíce nebo roky zápasit s těžkostmi ve vztahu, aniž by si uvědomil, z čeho vlastně pramení. Velmi často se stává, že místo toho, aby spolu partneři spolupracovali, tak spolu neustále bojují, samozřejmě takový boj je vždycky prohrou na obou stranách. Silný karmický vztah bývá velmi nezdravý a obvykle netrvá moc dlouho. 

 

 

Co je to karmický vztah ?

 

Jde o vztah dvou lidí, který začal šťastně z obou stran, a který se časem dostane do bodu, kdy se jeden z partnerů stane pasivním a zcela závislým na tom druhém. Karmický vztah je návykový, a vytváří závislost na tom druhém. Je jako droga. Investujete do toho vztahu všechnu svou energii. Na této osobě se stáváte psychicky, fyzicky, citově i emocionálně závislí. Tento stav bývá označován jako „syndrom spoutanosti“. Karmický vztah bývá jeho přímou ukázkou. Pasivní partneři si často nejsou vědomi ztráty vlastní identity, ani toho, že jsou do větší nebo menší míry pod vlivem někoho dalšího. Nikdo a nic vás nemůže nutit k zavázanosti s druhou osobou. Zodpovědnost za druhého ve vztahu reálně neexistuje, stejně jako vy nejste zodpovědní za vašeho druha, tak ani on není zodpovědný za vás. Mnohem užitečnější je vymezit se a postavit se sám za sebe.

 

Karmický vztah vyvolává naše nejhorší obavy, přináší na povrch všechny věci, kterých se tolik bojíme. Např. strach z z odmítnutí, strach ze závazku, strach z emocionálního pohlcení, strach z opuštění nebo úplné ztráty milovaného člověka atd. Partneři nám často ukazují naše zrcadlo (zrcadlí naše špatné stránky vlastnosti, které vyplouvají během vztahu na povrch...).

 

Karmický vztah se dá tedy považovat za toxický vztah, protože v něm i dost často není něco v pořádku, a přináší nám jen žal a utrpení. Možná máte neuvěřitelný sex a máte pocit, že vás ten druhý zná víc, než vy sami sebe. Ale taky můžete prožívat vysilující boje a říkat si hrozné věci. Karmické vztahy totiž často bývají velmi egoistické, nerespektující zdravé hranice obou partnerů. Slouží pouze jejich vlastním zájmům a potřebám. Zatímco jedna osoba bývá velmi zainteresovaná a chce investovat, druhá to vnímá jen jako pohodlí. Často v takovýchto vztazích jednáme iracionálně, cítíme lásku k někomu, kdo nás zraňuje nebo zraňujeme my jeho. Někdy ubližujeme sami sobě, protože nevíme, jak s těmito situacemi naložit. 


Karmické vztahy můžete je prožívat po několik životů zas a znova, jsou velmi náročné, psychicky vyčerpávající, silně omezující, stagnující, sobecké, nerespektující zdravé hranice obou partnerů. Tyto vztahy mohou být návykové jako droga, nedá se jim ubránit, jelikož vytvářejí alespoň u jednoho z partnerů psychickou, emocionální, citovou nebo sexuální závislost na tom druhém, a je velmi těžké takový vztah zcela ukončit. Ta spalující vášeň a obrovská vzájemná přitažlivost, které se nedá odolat, psychická nebo citová závislost na tom druhém, vám nedovolí racionálně uvažovat a utéct, dokud je ještě čas. Od začátku totiž můžete mít dojem, že jste s tím člověkem osudově svázaní. Ano, a je to tak – a přesně takhle jste to prožívali předtím v minulých životech v různých podobách. Důvod, proč se vám to vrací, je ten, že jste nenašli způsob, jak vyřešit vaše minulé problémy. A právě proto jste se znovu v tomto životě setkali, aby opět nastala doba čištění a vyrovnávání vaší společné karmy. Není tedy divu, že jsou naše duše k sobě stále přitahovány touhou tyto často velmi bolestné situace konečně vyřešit. Je to lekce, kterou se musíte naučit sami... a bude se to opakovat  tak dlouho, dokud neuzavřete minulost a neprožijete to, co si spolu máte prožít. Abyste zlomili negativní karmický vzor, jeden z vás se musí vyvíjet, něco zásadně změnit, problémy začít řešit jinak. Pokud totiž věci nevyřešíte teď, v tomto životě, budete si muset projít všechno znova, ve vašem dalším, jiném životě. S tímto vám může pomoci i duchovní průvodce. Trápí-li vás takovýto vztah, nebojte se na mě s tímto problémem obrátit. Můžeme se na váš vztah podívat více do hloubky... a poté vás nasměrovat dál, tím správným směrem. ♥♥


 

  Potřebujete pomoc nebo máte nějaký vážný či dlouhodobý problém ?
 


 

ZDE mě můžete kontaktovat