- Magická koule

Magická koule se používá od pradávna, je vhodná hlavně pro ty, kdo potřebují jasné odpovědi na své otázky (ANO/NE)

 

Věštění z magické koule

Magická nebo také křišťálová koule je metoda věštění, která láká každého už po mnoho staletí. Křišťálové koule jsou v Evropě známy zhruba od 5. století, ale byly rovněž používány indiánskými kmeny Mayů a Inků, severoamerickými Indiány, australskými domorodci a kmeny na Borneu, na Nové Guinei a na Madagaskaru. V Evropě upadlo věštění pomocí křišťálové koule na dlouhý čas v nemilost, a tím i v zapomnění. Byla to především katolická církev, která prohlašovala zření v křišťálové kouli a vize v ní vznikající i pozorované, za nezákonnou mystickou metodu. Proto byla později spojována s démonologií a satanismem v období honů na čarodějnice. V asijských zemích, např. Tibetu, nepoužívali věštci a tamější mágové k věštění tohoto typu koule, ani magických zrcadel, ale hleděli do průzračné vodní hladiny, zejména do jezer.


Údajně křišťálová koule umožňuje pohled do budoucnosti a skutečný obraz se objeví jen těm, kdo mají ten dar. Věštění z křišťálové koule je velmi lákavé už proto, že umožňuje doslova "pohled" do budoucnosti. Pro tento druh věštění lze použít téměř každý zrcadlový povrch. Křišťálová koule a zrcadlo jsou bezpochyby nejlepší.
 

Křišťálová koule by mít průměr zhruba 10 cm. Vyrobena může být z berylu nebo křemene, můžete dát přednost i skleněné kouli. V každém případě by měla být naprosto bez kazu, žádné škrábance ani bubliny uvnitř. Křišťálovou kouli byste měli používat pouze vy sami a nikdo jiný. Umyjte ji v octu a vodě, vyleštěte ji sametem nebo jelenicí a pokud ji nepoužíváte, mějte ji zabalenou. Nikdy ji nevystavujte nadměrným teplotám a chraňte ji před přímým slunečním svitem, neboť jinak by prý došlo k porušení vnímavosti křišťálu. Měsíční světlo je však naopak příznivé.Kouli byste měli mít položenu na tmavé látce, ideální je černý samet, který zabrání nežádoucím odrazům světla v kouli. Látku můžete mít také položenu přes dlaně, pokud chcete kouli při věštění držet.


Některé starší zdroje uvádějí, že křišťál má být položen na kruhovém zdobeném stole, který se jmenuje lamen. Lamen má stát v magickém kruhu. Jak stůl tak magický kruh mají vyryty magická jména. Podstavec, na kterém křišťál spočívá, nese jméno Saday a budu na něm položeny dva svícny, které ponesou jména Elohin a Elohe.Pokud nebudete mít lamen k dispozici, pracujte alespoň ve vysvěceném kruhu nejlépe v místě, které jste si vyhradili pouze pro magické operace. Zapalte svíci a umístěte ji tak, aby se světlo neodráželo rovnou na kouli, tedy nejlépe za našimi zády. Měli byste být obráceni směrem na sever. V místnosti by kromě vás nemělo být více osob než dvě, musí sedět tiše a nejméně na délku paže vzdálené. Přenos obrazu na křišťálovou kouli funguje stejně jako zrakový vjem. Nedívejte se na křišťálovou kouli, ale do její hloubi. Uspěchanost a nedočkavost bývá vždy celé věci na škodu a je překážkou konečného úspěchu, protože obrazy vizí přicházejí pouze tehdy, je-li naše mysl uvolněná. Nemělo by vás odradit, že na první pokus se většinou nedostaví očekávaný výsledek. A pokud Vám to nevyjde?

 

Pochopitelně i tato metoda věštění je o tom, čemu vy sami věříte, ale proč něco takového nezkusit a nezajít si do nejbližší věštírny? Třeba to vyjde! :-))