Ochranné Amulety

 

 

1) Křišťál

 Seženete jej v kterémkoliv obchodu s minerály. Použití: Křišťál má tolik forem využití, na kolika místech si jej dovedete představit. Dá se opět položit na parapet okna či do vchodu, zahrabat na zahradě, můžete ho jen položit v blízkosti lůžka nebo nosit na krku v podobě amuletu. Méně známá funkce křišťálu je blokace zrcadel. Většina zrcadel slouží jako brána, kterou do našich domovů mohou procházet různé bytosti. A ne vždy zrovna dobré. Položíme-li před zrcadlo křišťál, odráží nezvané návštěvníky zpět do zrcadla a oni nemohou projít skrz. Čím větší a jasnější křišťál, tím je silnější.

 

 

2) Bílá SVÍČKA

 

 Bílá barva - je barvou očisty a ochrany, a svíčka v této barvě velmi snadno pomůže chránit místo, kde je zapálena. Použití: Důležitý je plamen bílé svíce, velikost sílu neznásobuje. Pokud se vám ale přesto jedna svíčka zdá málo, zapalte jich několik - čím více svic, tím lepší ochrana. Nejlepší je svíčky rozmístit do kruhu a zapálit je všechny jedním plamenem postupně po směru hodinových ručiček. Dotykem plamene s první zapálenou svíčkou pak uzavřete ochranný kruh. Nejsilnější pak jsou kruhy obsahující násobek tří (9, 12, 15...).


3)
SŮL

 Sůl patří mezi naprosto základní magický ochranný prostředek, používaný už tisíce let. Krystalky soli do sebe zachytávají destruktivní energie a nepustí je ven. Podle pověry přes hradbu ze soli nemůže projít nikdo, kdo by tomu, kdo ji stvořil, chtěl ublížit. Použití: Sůl se dá využít hned několika způsoby. Nejznámější je právě "solná hradba" - tenkou vrstvu soli nasypeme pod práh nebo na okenní parapet, čímž zabráníme všem nezvaným hostům, aby vstoupili do našeho domu. Je to sice zvláštní, ale i astrální bytosti nebo vyslané negace, které mohou projít stěnou, míří do domu hmotným vchodem. Možná je to dáno tím, že když zaštítíme vchod, symbolicky tak ochráníme všechny přístupové cesty. Sůl můžeme taky jen nasypat do misky a nechat stát v místnosti, nejlépe v ložnici. Čas od času není špatné solnou ochranu vyměňovat, vydrží sice poměrně dlouho (řádově několik měsíců), ale jakmile do sebe nachytá kritické množství destrukce, přestává nás chránit.

 

4) Magický KRUH

 Magický kruh znamená počátek a konec, věčnost. Kreslit kruh znamená spojení se s vyšší sílou. Je to také základní a nenahraditelnou ochranou při magii. Člověk se jím chrání před agresí a útokem negativních sil. Kruh by měl být tak velký, abys se v něm mohl člověk pohybovat.. Kruh vymezuje chráněný prostor pro činnost. V přírodě se ryje mečem nebo dýkou do země. Při práci v místnosti se  vyznačuje křídou, magickou holí nebo i tahem kolem sebe  prstem. Někdo jej také vyznačuje na papír nebo se též vyšívá na látku.  V magii se správně zhotovený kruh stává neviditelnou hranicí působící v našem i ve světech jiných. Když je kruh jednou vyznačen není dobré tuto hranici překračovat.
 

Co je v kruhu, nemůže ven a co je mimo něj, nemůže dovnitř. Kruh se dá použít i na "zmatení nepřítele" - lidové báje vypráví, že démon, který narazí na kruhový talisman se do něj zamotá a nenajde cestu ven. A ono to tak vážně funguje. Použití: Velmi krásně vypadají vánoční věnce na dveřích, ale ony jsou taky mocnou zbraní proti démonům a duchům, což naši předkové dobře věděli. V čase delších nocí bylo třeba chránit své domovy a proto na vchodové dveře věšeli věnce z chvojí, které zabraňovaly nečistým bytostem vstupovat do domu. Jejich recept můžeme použít i dnes. V obchodech s květinami najdete bezpočet kruhových dekorací - z proutí, slámy, větviček, svůj vlastní kruh si můžete vyrobit i sami, možností je v dnešní době dost - bohatě stačí i věneček z květin nebo listů. Vzniklý kruh z přírodních materiálů (které jsou nejúčinnější) pak zavěste na dveře vašeho domu či bytu.